Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odejść od męża alkoholika?

Witam. Potrzebuje pomocy ... mam męża który jest chyba alkoholikiem co dziennie pije od dwóch lat, mnie wyzywa w domu przy dzieciach od najgorszych poniża na każdym kroku... chciałabym dla dobra dzieci uwolnić się od niego ale nie wiem do kogo mam pójść po pomoc , jestem u kresu wytrzymałości żyć mi się nie chce ...
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Warto zgłosić się do ośrodka terapii uzależnień. Tego typu ośrodki świadczą także pomoc dla rodzin osób uzależnionych oraz osób współuzależnionych. Otrzyma tam Pani wsparcie, psychoedukację a w razie potrzeby będzie Pani mogła skorzystać także z psychoterapii czy porady prawnej. Zachęcam do działania!

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania pani, że szuka Pani dla siebie i swoich Dzieci optymalnego rozwiązania i że już Pani nie chce godzić się na takie życie.

Tak nie musi być!
Zasługuje Pani na piękne, godne i spełnione życie.

Proszę zadbać o siebie i sięgnąć po potrzebne Pani wsparcie specjalistyczne, kontaktując się telefonicznie (już dzisiaj!) z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, pod nr 116 123, aktywnym codziennie, od godz. 14.00-22.00.

Jest to oferta dla Osób dorosłych, będących w kryzysie emocjonalnym oraz potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej (po wstępnym rozpoznaniu sprawy).
Można dzwonić z każdego miejsca w Polsce oraz z każdego nr telefonu (komórkowego/stacjonarnego).

Może Pani skontaktować się z Poradnią Leczenia Uzależnień, gdzie również otrzyma Pani potrzebne wsparcie oraz wskazówki, co i jak Pani może skutecznie zadbać o siebie i swoje Dzieci.

Ode mnie chcę Pani powiedzieć, że w słabości jest siła!

Wspieram Panią mentalnie, z przesłaniem dla Pani i Dzieci Tego, Co jest Wam teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy