Co zrobić w przypadku męża, który ma problem z nadużywaniem alkoholu?

Co mam zrobić gdy mój mąż pije po kilkanaście piw dziennie. Mówię mu ze musisz przestać bo już mu się w głowie po przewracalo. Ja razem dziećmi wstydzimy się za niego gdzie kolwiek się z nim pojawimy co mam z nim zrobic

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie:)

Mam mało danych.

Z Pani relacji wnioskuję, że Pani Małżonek z jakiegoś powodu ma potrzebę sięgania po taką ilość alkoholu - co wymagałoby konsultacji diagnostycznej oraz podjęcia leczenia w Poradni Uzależnień.

Do rozważenia:
1. Zachęcam Panią, by zatroszczyć się o Siebie i Dzieci, by indywidualnie skontaktować się z Poradnią ds. uzależnień, również dla Osób współuzależnionych, gdzie uzyska Pani wskazówki, w jaki postępować z Mężem nadużywającym alkoholu, oraz w jaki sposób skutecznie zadbać o swoje potrzeby.

2. Rozwiązaniem jest sięgnięcie po wsparcie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie również uzyska Pani niezbędną pomoc.

3. Może Pani skontaktować się już dzisiaj! z bezpłatnym Telefonem Zaufania, nr 116 123 czynnym codziennie w godz. 14.00-22.00 , gdzie pracuje profesjonalny zespół, który udzieli Pani potrzebnych wskazówek/informacji, jak postępować - po wstępnym rozpoznaniu Państwa sytuacji rodzinnej.

Proszę nie czekać i sięgnąć po specjalistyczną pomoc, by pomóc również Mężowi.

Z życzeniami powodzenia dla Pani oraz Pani Najbliższych,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605