Jak pomóc dziadkowi, który jest uzależniony od alkoholu?

Witam, mam problem z dziadkiem, który naduzywa alkoholu i zneca się nad moją rodziną i oczywiście mną. Mianowicie chciał się wczoraj zabić przy moim synu. Policja go zabrała na izbę wytrzeźwień i dzisiaj go wypuścili bez konsultacji z lekarzem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Opisana przez Pana sytuacja rodzinna, może Pana niepokoić, rozumiem, że poszukuje Pan optymalnego rozwiązania skomplikowanej i równocześnie trudnej sytuacji (z historią nadużywania alkoholu i agresywnych zachowań u Pana Dziadka)

Z pewnością stan Pana Dziadka wygląda na bardzo poważny, niepokojący oraz stanowi zagrożenie, pod względem fizycznym, psychicznym oraz mentalnym, jak również może być zagrożeniem, dla zdrowia i życia, dla Pana i Pana Rodziny jak również dla Dziadka.

Zabrakło mi informacji, czy Pana Dziadek był kiedykolwiek leczony
w Poradni Leczenia Uzależnień?

Nie ma rady.., z Pana opisu, była potrzeba wezwania Policji, wskazane byłoby optymalnie, by Lekarz skonsultował i wstępnie ocenił kondycję psychiczną Pana Dziadka.

Co Pan może?
Już dzisiaj! może Pan skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym w godz. 14.00-22.00 gdzie uzyska Pan wskazówki, potrzebne wsparcie i pomoc specjalistyczną.

Jak również z telefonicznym całodobowym/bezpłatnym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np w Krakowie, nr 12 421 92 82, gdzie uzyska Pan wskazówki, co może Pan i Pana Rodzina w takiej sytuacji zrobić, w trosce (również) o Dziadka (po rozpoznaniu sprawy).

W ślad za konsultacją, wskazana byłaby rozmowa z Bliskimi, by podjąć najbardziej właściwą decyzję.

Z przesłaniem dla Pana i Pana Rodziny Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.om
tel. 502 749 605