Jak poradzić sobie z przemocą psychiczną w domu?

Maz pije i to w jednym dniu wypija 11 piw ciagle zneca sie psychicznie gada ze go zdradzam ciagle ze jestem k...dz...sz...itd zdradzam go ze wszystkimi nawet z kobietami. A sam oglada przed praca pornole i w pracy oglada i zaglada na portale randkowe, a mnie oskarza ze ja go zdradzam. Pomocy co mam robic.

Dzień dobry, z uwagi na to że Pani mąż uzależniony jest od alkoholu nie wiele może Pani zrobić. Warto postawić mężowi granice, wymagać leczenia, abstynencji, może terapii małżeńskiej. Może też Pani założyć na policji niebieską kartę ale to nie wiele zmieni. W ostateczności musi się Pani zastanowić czy chce Pani być z takim człowiekiem, mieć takie życie. Proszę pamiętać że to może skończyć się syndromem wspóluzależnienia od męża . Może warto pomyśleć o pomocy psychologicznej dla siebie.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Tak nie może być!
Pani Mąż nie ma prawa stosować przemocy werbalnej.

Proszę nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, kontaktując się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, pod nr 116 123, czynnym codziennie w godz. 14.00.-22.00, można dzwonić z każdego nr (stacjonarnego, komórkowego) i z każdej lokalizacji w Polsce.
Jest to oferta dla Osób w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących porady i wsparcia psychologicznego.

Albo kontaktując się z całodobowym, Ogólnopolskim Telefonem dla Ofiar Przemocy w
Rodzinie, tel. 800 120 002 (gdzie uzyska Pani potrzebne wskazówki i pomoc).

Albo kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, gdzie może Pani zadbać o siebie, pracując nad skuteczną ochroną siebie. i swoich potrzeb.

Wspieram Panią mentalnie i życzę Pani powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com