Czy zespół subdepresyjny może być skutkiem przemocy psychicznej?

Witam serdecznie Proszę o odpowiedź w następującej kwestii: czy zespół subdepresyjny może być skutkiem przemocy psychicznej stosowanej przez męża?

Witam Panią
Tak, jest to możliwe.
Myślę, że powinna Pani skontaktować się
Ogólnopolskim Telefonem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
Niebieska Linia 0 - 800 - 1200 - 02.
Może tam Pani uzyskać zarówno pomoc psychologiczną,
jak też pomoc prawną.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Zachęcam Panią jeszcze raz do podjęcia psychoterapii..
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią,
Każda przemoc fizyczna a tym bardziej psychiczna powoduje obniżenie samooceny, lęki i stany depresyjne. Wydobyć się z tego można poprzez duży wysiłek psychicznych i powiedzenie agresorowi: "nie pozwalam Ci, nie masz prawa mnie tak traktować". Ponad to można:
- zgłosić się na policję lub znaleźć telefon do niebieskiej linii, który można odnaleźć w internecie,
- albo pójść na terapię do psychologa lub psychiatry w ośrodku zdrowia, a jeżeli to możliwe to prywatnie.
W tej sytuacji każde działanie jest bardzo ważne. Nie wolno się poddawać presji agresora.

Pozdrawiam,
Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam.
Zespół subdepresyjny może być wynikiem przemocy psychicznej i często nim jest.
Ważne jest jednak również to, jak można rozumieć fakt, że jest Pani w relacji, gdzie stosowana jest przemoc. Powinna się Pani zgłosić po pomoc do doświadczonego psychoterapeuty. Osoba taka pomoże Pani zrozumieć, dlaczego Pani ważna relacja tak wygląda, oraz postara się Pani pomóc w zmianie tego schematu.
Pomoc psychoterapeutyczną można uzyskać zarównio w ramach NFZ, jak i w gabinecie prywatnym.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl