Jak się za to zabrać, żeby w końcu bezpiecznie uwolnić siebie i dziecko?

Witam,mam 35 lat,6letniego syna i toksycznego partnera,od którego nie mogę się uwolnić. Chcę się z nim rozstać,dla dobra.swego i naszego dziecka,które patrzy na nasze konflikty. Niestety on nie chce się wyprowadzić z mojego mieszkania. Nie jesteśmy małżeństwem. Wcześniej już się obchodzIliśmy i były mega problemy ,wiec dla spokoju odpiszcalam. Ale już nie dAje rady psychicznie. Jak się za to zabrać,żeby w końcu bezpiecznie uwolnić siebie i dzieciaka z tego bagna?

Szanowna Pani,
należy wszcząć procedurę niebieskiej karty ..."Przemoc w rodzinie - jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażając te osoby na
niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające
ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym
seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym
lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia
i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą". Są odpowiedzialne konkretne osoby za odizolowanie sprawcy od rodziny. Proszę zastanowić się nad taką forma pomocy, w placówkach: Interwencji kryzysowej, MOPR, czy na komisariacie policji.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt oraz, że oczekuje Pani wspierającej przestrzeni, dla siebie i swojego Dziecka, nie godząc się już na bylejakość (toksycznego) partnerstwa.

Zachęcam Panią, by zaczęła Pani od tego pierwszego kroku, kontaktując się telefonicznie oraz informacyjnie z bezpłatnym Kryzysowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej (całodobowym)
albo z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani potrzebne wskazówki/wsparcie oraz pomoc psychologiczną/prawną.

Alternatywną opcją, byłoby skontaktowanie się z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
nr 801 120 002, gdzie uzyskałaby Pani wskazówki, jak ma Pani postąpić (w trosce o siebie i Dziecko) gdyż Pani Partner ogranicza swobodę osobistą Pani oraz Dziecka.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani i Pani Dziecka radości i tylko powodzenia!

irena.mielnik.madfej@gmail.com tel. 502 749 605