Po czym poznać, że mój partner to toksyczny człowiek?

Po czym poznać ze mój partner to toksyczny człowiek? Pracuje, nie pije, dba materialnie o dom rodzinę. . Ale podczas kłótni jest bardzo niemiły. Arogancki.bezczelny.czuje się wtedy jak gowno. Płacze. Dzieci to widzą. Przeprasza tylko wtedy gdy zagroże ze odejdę. Wyolbrzymiam? Pomóżcie. .

Witam, przemoc to problem złożony, może przejawiać się w różny sposób. Może być to przemoc psychiczna, fizyczna lub materialna. Pomocna jest rozmowa z psychologiem, proszę skorzystać z konsultacji. Może Pani skorzystać z telefonu zaufania: http://www.niebieskalinia.pl/ lub ośrodka interwencji kryzysowej: Miejski Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ulica Polna 18/20, telefon 043-827-41-19 lub Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu, ul. Armii Krajowej 5, tel 043 827 60 27 https://www.pcprsieradz.pl/punkt-interwencji-kryzysowej/17-punkt-interwencji-kryzysowej. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Pani,

Cieszę się, że podzieliła się Pani swoimi wątpliwościami na temat Waszego związku partnerskiego.
Rozumiem, ze przeżywa Pani rozczarowanie, smutek, spowodowane zachowaniem partnera i nie akceptowalnymi słowami.

Zapytała Pani, po czym poznać, że Pani partner jest toksyczny...?
Właśnie takie zachowanie partnera, które Pani opisała, wskazuje na jego toksyczne zachowanie w relacji z Panią, może i z Państwa dziećmi...?

Proszę zadbać o siebie i rozważyć terapię partnerską, jeśli Pani na tym zależy albo tylko indywidualną dla Pani - żeby mogła Pani w umiejętny sposób zadbać o swoje potrzeby, nie godząc się na lekceważenie i bylejakość..., bo zasługuje Pani na wszystko to, co wartościowe, dobre i ważne dla Pani, czego dla Pani bardzo serdecznie życzę.

Irena Mielnik-Madej

Wygląda na to, że w swoim związku doświadcza pani przemocy. Ale tak naprawdę zna pani odpowiedź na swoje pytanie. Sam fakt, że czuje się pani, cytuję "jak gówno", to znak, że jest to relacja toksyczna. Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznej pomocy:
http://www.niebieskalinia.pl/

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/