Czy też powinnam chcieć kolejnego dziecka?

Dzień dobry, mam problem z którym niewiem jak sobie poradzić. Chodzi o to że z mężęm mamy już 3 letnią córkę. Ostatnio mąż podczas zbliżenia powiedział że pragnie kolejnego dziecka, trochę mnie to zaskoczyło na drugi dzień spytałam się go czy faktycznie chce, on przytaknął. Zgodziłam się ale najpierw chciałam zrobić sobie badania. Badania zrobiłam czekałam na dni płodne i kiedy przyszło co do czego nagle mąż zmienił zdanie, byłam w szoku pytałam dlaczego tak poprostu i usłyszałam że drugie dziecko może popsuć relacje między nami że znów będę gruba i opuchnięta i że wogóle to był głupi pomysł, do mnie takie tłumaczenia wogóle nie trafiają tym bardziej że nastawiłam się na tą ciąże, co mam teraz zrobić mam mętlik w głowie.

Ambiwalencja w pragnieniach, szczególnie tak poważnych, jak powiększenie rodziny może się czasem pojawiać. Sam fakt jej pojawienia się nie musi świadczyć o niechęci, a może być wynikiem właśnie jednoczesnego pragnienia, ale i obaw z tym związanych. Ważną jednak kwestią byłoby zatem, by otwarcie Państwo o tym porozmawiali, najlepiej w neutralnej sytuacji (to znaczy w takiej chwili, w której od rozmowy nic nie będzie zależeć, gdy będziecie mieli Państwo oboje na to czas i przestrzeń, będziecie spokojni i nie po ciężkim dniu itp). Szczere przedstawienie zarówno swoich pragnień, jak i obaw, z jednej i drugiej strony da szanse na lepsze rozumienie siebie nawzajem, uważność i znalezienie rozwiązania, które będzie akceptowalne i satysfakcjonujące dla obojga. To istotne, by w takiej kwestii nie kierować się odczuciami chwili, ale by wspólnie zastanawiać się i poszukiwać najlepszej dla małżeństwa i rodziny drogi. Czasem zajmuje to więcej czasu, a pewne argumenty czy obawy warto na spokojnie przemyśleć. Wspólnie znajdziecie Państwo najlepsze dla Waszej rodziny wyjście.