Jak oznajmić rodzicom decyzję o cichym ślubie?

Jak powiedziec rodzica ze planujemy slub cywilny ale nie chcemy przyjecia po tym slubie? Prosze o porade. Chcemy wziasc cichy i skromny slub, nie potrzebujemy potem imprezki.Wolimy sobie sami potem gdzies pojechac.

Witam

Podjęli Państwo wspólną i świadomą decyzję odnośnie jednego z najważniejszych wydarzeń życiowych. Jeśli oboje zgadzacie się co do przebiegu i oprawy ceremonii należy wspólnie poinformować rodziców o takiej decyzji. Jednocześnie warto przekazać rodzicom Wasze dlaczego zdecydowaliście się Państwo na taką oprawę ślubu oraz konsekwentnie wspierać wzajemnie w podjętej decyzji, jeśli jesteście jej pewni.
Wiedza co Państwem kierowało przy wyborze takiego rozwiązania może pomóc rodzicom w zrozumieniu i zaakceptowaniu Państwa decyzji.

Pozdrawiam

Warto podejść do tej rozmowy spokojnie. Wybrać czas, który będziecie mieć dla siebie nawzajem (czyli nie w pośpiechu lub podczas ważnej rodzinnej imprezy, gdzie będzie więcej ludzi) oraz miejsce (czasem pomocny bywa wybór neutralnego gruntu). Ważne będzie powiedzenia o motywacji do podjęcia takiej decyzji, ale także wysłuchanie drugiej strony, czy nawet przyjęcie jej dezaprobaty. Państwo podejmują tą decyzję, mają do niej prawo i biorą za nią odpowiedzialność, jednak druga strona może mieć inne wartości i nie być z tego w pełni zadowolona, choć zaakceptuje Wasz wybór. Zamiast pretensji i roszczeń, lepiej mówić o swoich uczuciach i emocjach. Nie będzie to łatwa rozmowa, szczególnie jeśli rodzice maja konkretne oczekiwania dotyczące ślubu ich dziecka. Jednak autentyczność, szczerość, ale także uważność i troska o druga stronę powinny ja ułatwić.