Miłość i plany na przyszłość z partnerem bez ślubu

Jestesmy razem juz 5 lat mieszkamy razem od 3 teraz myslimy o kupnie domu i niby wszystko jest ok ale o pierscionku i slubie nawet moj chlopak nie chce slyszec czy to napewno milosc skoro nie chce slubu????

Witam,
nie każdy potrzebuje formalizowania związku. Wspólne plany i kredyt na dom potrafią skuteczniej związać niż przysięga przed urzędnikiem czy też księdzem. Jeżeli jednak ślub jest dla Pani czymś istotnym warto porozmawiać o tym z partnerem, być może nie zdaje on sobie z tego sprawy, skoro układa sie dobrze między Państwem. Szczerość jest podstawą związku, warto precyzować swoje potrzeby i oczekiwania.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witam,
Pyta się Pani "czy to na pewno miłość skoro nie chce ślubu?". Zastanawiam się, czy to oznacza, że dla Pani ślub jest oznaką miłości? Jak zapewne Pani wie ludziom zdarza się zawierać małżeństwa bez miłości. Zdarza się też żyć szczęśliwie i w miłości razem bez ślubu. Pisze Pani, że mieszkacie razem od lat, macie poważne plany na dalszą przyszłość i "wszystko jest ok".
Pani partner nie chce ślubu a Pani - jak rozumiem na ślubie zależy.

Myślę, że warto porozmawiać ze sobą na ten temat. Proponuję rozmowę zacząć od :
1. Wyjaśnienia dlaczego dla Pani zawarcie ślubu jest ważne (no właśnie - czy chodzi Pani o większą pewność w związku? o zachowanie zgodne z pewną tradycją? a może bliscy tego od Pani oczekują).
2. Wyjaśnienia jak brak ślubu wpływa na Pani samopoczucie i zachowanie w związku (może czuje się Pani zawiedziona, smutna, zła? może brak ślubu utrudnia Pani planowanie i działania na rzecz wspólnej przyszłości?)
Warto powiedzieć to tonem wyjaśnienia, bez pretensji, żalu i naciskania na partnera. Po prostu powiedzieć tak, jak opowiada się o sprawach znacznie mniejszej wagi: "Partnerze mój - ślub jest ważny dla mnie bo to i to.... Gdy tego ślubu nie ma to czuję to i to oraz zachowuję się tak...i tak"

Gdy już wyjaśni Pani co myśli na ten temat proszę zapytać partnera, co myśli on na ten temat i wysłuchać bez komentarzy.
Warto może potem dopytać - jeśli takie wyjaśnienia się nie pojawią - z jakich powodów on w tej chwili wstrzymuje się z decyzją o ślubie? co dla nie jest ważne w waszym związku? Jak wyobraża sobie waszą dalszą wspólną przyszłość?

Po usłyszeniu tych odpowiedzi może się okazać, że przyjdzie Pani podjąć decyzję. Być z nim razem bez pewności ślubu lub rozstać się. Ale wówczas przyjdzie Pani ocenić, co jest ważniejsze - wspólne życie z tym człowiekiem w takich warunkach (bez ślubu) czy też szukanie innego partnera, który do ślubu będzie skory.

Podsumowując - proszę porozmawiać - możliwie bez emocji - aby powiedzieć jak ważny jest ślub dla Pani i zrozumieć powody zachowania partnera.
Gdy będziecie Państwo wiedzieli co jest dla was w waszym związku ważne łatwiej będzie rozmawiać o dalszych krokach.
Życzę powodzenia.

Witaj serdecznie!

Każdy ma inne priorytety w życiu i inny światopogląd. Musisz z nim usiąść i porozmawiać na ten temat. warto jest zastanowić się, podać argumenty ZA i PRZECIW. Jeśli nie dojdziecie do porozumienie, możecie spróbować skontaktować się z terapeutą (terapia par).

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu