Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Założenie rodziny a dylematy partnera

Mam 35 lat mój partner 31.Jesteśmy parą 2,5 roku. Ja bym już chciała rodziny i dlatego są moje nerwy. Wzbudza we mnie wściekłość że nie mam tego na czym mi zależy czyli rodziny zważywszy że od niego słyszałam on też tego chce ale tylko na słowach się kończy. Kiedyś nie mówiłam głośno czego oczekuję i byłam fajniejsza teraz jak mówię co chce jest źle. Irytuję się jestem w stanie odejść ale zawsze mnie"udobrucha". Cały czas odciąga decyzję o dziecku i raczej nie bierze pod uwagę że mam 35 lat.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że Twój partner wie o Twoich pragnieniach i oczekiwaniach wobec niego. Czy wytłumaczył Ci dlaczego zwleka z decyzją o założeniu rodziny?
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wynika, że pani i Partner macie na ten moment różne wartości, dlatego też być może nie jest Wam teraz po drodze i to jest do rozważenia?

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,

Ważne jest, abyście Państwo jeszcze raz zastanowili się a potem porozmawiali wspólnie nad tym jak widzicie wspólną przyszłość. Powinna Pani również powiedzieć o swoich obawach, co do Pani wieku oraz chęci posiadania dzieci. Być może okaże się, że wizja, któreś z Państwa uległa zmianie bądź przesunięcia w czasie. Ważna kwestia - chęć Pani odejścia od partnera - czy motywuje Panią wyłącznie chęć posiadania dziecka? Czy jest to najważniejsza kwestia Waszej relacji?

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy