Chęć stabilizacji i założenia rodziny a niepewność partnera

Jestesmy z partnerem od 3 tak w szczesliwym zwiazku, ktory od 3 miesiecy przechodzi kryzys. Ja(27 l.) chce stabilizacji, rodziny, wiem ze to milosc mojego zycia i jestem gotowa wszystko zrobic. On (25 l.) od 3 mies powtarza ze nie jest pewien czy chce ze mna byc. Obecnie mieszkamy jak wspollokatorzy - bez pocalunkow, seksu... On nie potrafi podjac decyzji o rozstaniu, stworzyl miedzy nami dystans. Ja tez nie potrafie go zostawic wiec czekam. Mecze sie w obecnej sytuacji. Czy jest jakies wyjscie?

Witam. Wyjść z pewnością jest bardzo wiele. Pytanie, które wydaje mi się bardziej przydatne, to - czy Państwo potraficie wypracować/wybrać któreś z nich. Jeżeli nie, to możecie Państwo skorzystać z psychoterapii pary, aby wspólnie omawiać ten problem. W Krakowie znajdziecie Państwo wiele profesjonalnych ośrodków oferujących tego rodzaju pomoc: Ośrodek Psychoterapii Systemowej, Fundacja "Na Szlaku", itd. Jeżeli partner odmówi chodzenia z Panią na terapię, może Pani skorzystać z terapii indywidualnej, aby pogłębić swoje rozumienie tej sytuacji. Wraz z lepszym rozumieniem mogą przyjść pomysły skutecznych rozwiązań. Pozdrawiam.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
sytuację nazywa Pani kryzysem, wiele par nawet te szczęścliwe, doświadczają kryzysów. Rozwiązanie można znaleźć przez uświadomienie sobie prawdziwych przyczyn problemów w Państwa związku.Może powinni Państwo rozważyć wizytę u psychologa/psychoterapeuty, w przypadku kryzysu w związku pomocna może byc psychoterapia par.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz