Co mam robić, jak chłopak pije alkohol?

Witajcie jestem z chłopakiem pół roku i obecnie w 7 miesiącu ciąży... Zdarzało się że Adam bo tak się nazywa wypił sb parę piw ale teraz to przesada!! Ja cały czas się tylko wsciekam i nw co robić. Pomóżcie

Warto skorzystać z pomocy ośrodka terapii uzależnień. Świadczą tam pomoc zarówno dla osób uzależnionych jak i rodzin osób uzależnionych oraz osób współuzależnionych. Uzyska tam Pani zarówno wsparcie, jak i psychoedukację w zakresie radzenia sobie z piciem partnera, stawiania granic, budowania poczucia sprawstwa i bezpieczeństwa. Warto działać, szczególnie jeśli w rodzinie ma się niedługo pojawić nowa, absorbująca osoba i dużo zmian, które będą wymagały wspólnej pracy i nowej adaptacji do życia.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i że zaniepokoiło Panią nadmierne spożywanie alkoholu, przez Pani Chłopaka.
I słusznie!

Co może Pani zrobić?
Zasugerować i zachęcić Pani Chłopaka do podjęcia terapii w Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych - potrzebna byłaby Jego zgoda na leczenie.

Już dzisiaj!
Mogłaby Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie mgłaby Pani uzyskać wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę (ad hoc) uzyskać potrzebną wskazówkę/ pomoc i wsparcie specjalistyczne.

Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) każdego miejsca w Polsce.
Do rozważenia dla Pani.., przydatna mogłaby być dla Pani indywidualna/osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem otrzymania wsprcia psychologicznego.

Zachęcam Panią, by nie czekać, pomóc sobie i sięgnąć po potrzebne Pani wsparcie specjalistyczne.

Inspirowałbym Panią do stanowczości w tym temacie, w trosce o siebie i Pani Dziecko.

Wspieram Panią mentalnie i życzę tylko powodzenia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,
proponuję aby Pani próbowała się wyciszać i uspakajać ze względu na dziecko, które Pani nosi w łonie. Nie rozumiem określenia, że "Adam przesadza". Jeżeli rzeczywiście wg Pani przesadza to dobrze byłoby skierować go do klubu Anonimowych Alkoholików a Panią do klubu Al-Anon (żon alkoholików). Awantury, wyzwiska nic tu nie pomogą. Pani zdenerwowanie źle wpływa na rozwój dziecka, więc należy działać jak wyżej. Można też wspólnie pójść na terapię psychologiczną - to też bardzo pomaga. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl