Jak pomóc matce, która pije nałogowo alkohol?

Witam! Moja matka pije już ponad dwa lata. Czy mogę zglosic ja na jakie kolwiek leczenie? Zrobila poprostu z domu istny koszmar.Mieszkanie jest już zadluzone ale ja to nic nie obchodzi. Gdzie mam szukać jakiej kolwiek pomocy!!!
ponad rok temu

Witam serdecznie, Rozumiem, że Twoja mama nie chce dobrowolnie zgłosić się na terapię uzależnień. W takim przypadku możesz poszukać pomocy w najbliższej poradni leczenia uzależnień - tam terapeuta może zaproponować Ci przeprowadzenie tak zwanej interwencji. Druga możliwość to uzyskanie zobowiązania do leczenia odwykowego lub przymusowe leczenie odwykowe. W tym celu należy zgłosić się do gminnej komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Proszę skontaktować się telefonicznie z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania , pod nr 116 123, funkcjonujący codziennie od godz. 14.00-22.00, adresowany do Osób dorosłych, potrzebujących porady i wsparcia.

Można dzwonić z numerów stacjonarnych i komórkowych, z każdego miejsca w Polsce.
Abo z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, pod nr 12/ 421 92 82, gdzie jest możliwość otrzymania wskazówek i odpowiedniej pomocy telefonicznie, bezpłatnie i całodobowo.

Chcę powiedzieć, że niestety nie ma możliwości wpłynąć na leczenie Rodzica, bez Jego zgody, można jedynie zachęcać.

Życzę żeby się udało,