Jak pomóc mamie, którą pochłonął alkoholizm?

Witam, Mam problem z moja mama i bardzo potrzebuje pomocy: Ma ona 64 lata i od jakiegos roku jest z nia bardzo zle, gdy wracam z pracy jest ona kompletnie pijana i nie idzie z nia nawet poroznawiac, co raz czesciej dochodzi do tego ze sie obija nie potrafi nawet wydusic slowa, zalatwia sie w calym domu, od paru miesiecy robi to juz nawet na trzezwo nie idzie z nia porozmawiac poniewaz juz nie rozumiem co mowi, tylko majaczy. Mama nie chce sie leczyc. Gdzie szukac pomocy? Dziekuje bardzo

Witam, leczenie jest dobrowolne, jednak w przypadku gdy osoba uzależniona może swoim zachowaniem naruszać normy społeczne, np. może sobie zagrażać można uzyskać sądowe zobowiązanie do leczenia. Proszę porozmawiać na temat mamy i zastanowić się jakie ma Pani możliwości wpływu na sytuację w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Kartuzy, ul. Gen. Józefa Hallera 1, telefon: 58 6945106 Dowie się Pani więcej na ten temat. Ośrodek leczenia uzależnień - http://www.cmk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=89.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Podjęcie leczenia przez Pani mamę powinno być dobrowolne, jednak w opisanym wypadku może Pani skorzystać z pomocy Komisji do rozwiązywania problemów alkoholowych, która pomoże Pani rozwiązać sytuację np. poprzez sądowy nakaz leczenia oraz udzieli szczegółowych wskazówek, co do postępowania.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek