Mam się z czego cieszyć, a mimo to jestem nieszczęśliwa - czy to już depresja?

Mam wspaniałego męża i cudowną córkę, a mimo wszystko jestem bardzo nieszczęśliwa.

Problemy z teściami, włamanie do domu, choroba matki, która nie chciała się leczyć, utrata pracy po 10 latach w jednej firmie, z dnia na dzień, z powodu upadłości firmy - to doprowadziło do tego, że czuję się wykończona, jestem załamana i mam poczucie, że do niczego się nie nadaję.

Pisząc to mam łzy w oczach z powodu bezradności. Mamy problemy finansowe i nie potrafię sobie z tym poradzić, wiem, że pieniądze nie są najważniejsze, ale bez nich nie da się żyć .

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Znalazła się Pani w trudnej sytuacji, która Panią przerosła. Wszystkie opisane przez Panią zdarzenia wpłynęły silnie na Pani psychikę i spowodowały, że źle się Pani czuje. Warto skorzystać z pomocy psychologa i postarać się popracować nad swoim stanem psychicznym.

Jest Pani przeciążona emocjami i wydarzeniami, z którymi musiała sobie Pani poradzić. Dlatego powinna Pani skonsultować się z psychologiem (jest wiele ośrodków i fundacji, gdzie może Pani uzyskać darmową pomoc) i zadbać o siebie. Takie przeciążenie psychiki może się pogłębiać i doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Ważne jest, żeby poszukała Pani psychologa jak najszybciej i poprawiła swoje samopoczucie. Praca z psychologiem pozwoli Pani pozbyć się trudnych emocji i przepracować trudne przeżycia. Dzięki temu może Pani odzyskać równowagę psychiczną i radość życia.

Pozdrawiam