Wahania nastroju - co mi dolega?

Witam, Od pewnego czasu nie wiem co się ze mną dzieje. Jestem bardzo poddenerwowana, odczuwam jakiś wewnętrzny lęk, niepokój a do tego nastrój zmienia mi się co chwila z jednej skrajności w drugą. Raz wydaje mi się, że jest ok, a za chwilę jestem zdenerwowana, bardzo często płaczę. Czepiam się wszystkiego co mówią i robią moi najbliżsi i wyładowuję na nich moje humory. Mam wrażenie, że wszystko zwaliło mi się na głowę. W najbliższych dniach czeka mnie trudny egzamin, w pracy nie idzie po mojej myśli, a do tego jeszcze problemy osobiste. Od 4 miesięcy spotykam się z chłopakiem, bardzo się w nim zakochałam. Niestety on nie czuje tego samego do mnie. Właściwie nie wiele do mnie czuje. To jego wyznanie strasznie mnie dobiło, zwłaszcza, że rok temu przeżyłam duży zawód miłosny, po którym długo nie mogłam się pozbierać. Teraz wydaje mi się, że świat znowu się zawalił. Chłopak, który mnie nie kocha, problemy w pracy i zbliżający się egzamin. Sama nie wiem jak sobie z tym poradzić. Strasznie się denerwuję, wybucham agresją. Czepiam się każdego słowa, które ten chłopak do mnie mówi, doszukuję drugiego dna. Wiem, że to źle, ale nie umiem inaczej. Psychicznie jestem już wykończona. Mam 27 lat.

Witam!
Namiar problemów i stres mogą być przyczyną Pani złego samopoczucia. Warto, żeby postarała się Pani wyrażać swoje emocje, a nie czekać, aż napięcie emocjonalne doprowadzi do wybuchu płaczu czy agresji. Rozmowy na temat Pani trudności i lęków mogą poprawić Pani samopoczucie. Bardzo ważne jest także wsparcie ze strony bliskich.
 Warto, żeby mówiła Pani o tym, co czuje w danej chwili w sposób nie raniący innych. Może Pani używać wypowiedzi w pierwszej osobie, czyli "ja czuję się źle, ponieważ...", "to co się ze mną dzieje, jest...", "jestem zła, bo...", "denerwuję się, kiedy mówisz do mnie w ten sposób". Pani problemy nie dają Pani prawa do krzywdzenia innych. Nad trudnościami można pracować, co pozwoli poprawić Pani samopoczucie.
Jeśli rozmowy z bliskimi nie pomogą i nadal  nie będzie Pani mogła poradzić sobie z narastającymi emocjami, to należy rozpocząć spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Pomoc psychologa może dać możliwość sprawnego poradzenia sobie z trudnościami i poprawę Pani psychicznej sytuacji. W trudnych chwilach warto, żeby korzystała Pani z telefonu zaufania. To pozwoli znaleźć zrozumienie, porozmawiać o problemach oraz otrzymać wsparcie.

Pozdrawiam