Co powinnam zrobić, żeby nie krzywdzić mojego chłopaka?

Witam, mam 19 lat, od prawie 5 lat jestem w związku z chłopakiem. Moim problemem jest to, że jeśli on mnie denerwuje nie potrafię uzasadnić w jaki sposób, po prostu czasem tak jest, że swoim zachowaniem i wtedy tracę kontrolę nad sobą, zaczynam go wyzywać, potrafię też uderzyć... Nie wiem czy to już jest choroba czy zwykłe złe humory, przez które wyżywam się na nim aż tak bardzo. Źle mi z tym, nie chcę go tak traktować, bo go bardzo kocham.

Witam!
Sądzę, że należy coś zrobić w tej sprawie, bo Pani obecne zachowanie może doprowadzić do pogorszenia się Waszych stosunków i relacji. Jeśli ma Pani problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić, to warto o nich mówić. Często ludzie wyładowują swoją złość, bezsilność czy frustrację na najbliższych, bo to jest bezpieczny sposób. Jednak w takich sytuacjach osoby bliskie cierpią z powodu problemów kogoś innego. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyrażanie tego, co się w danej chwili czuje i praca nad swoimi problemami.

Chłopak może być dla Pani wsparciem. Jednak to od Pani zależy, czy będzie Pani z tego wsparcia korzystać. Obecnie rozładowuje Pani na nim swoje wewnętrzne napięcie. Warto jednak mówić mu o tym, co się z Panią dzieje i jak się Pani czuje na bieżąco, by nie dopuszczać do kumulowania się napięcia.

Zachęcam także do wizyty u psychologa oraz samodzielnej pracy nad problemem. Może Pani skorzystać z różnych materiałów na temat wyrażania emocji, by móc samodzielnie wykonywać ćwiczenia i uczyć się, jak rozmawiać o uczuciach, by pomóc sobie, ale nie krzywdzić bliskich.
Pozdrawiam