Jak radzić sobie z napadami agresji?

Witam, mam 23 lata, pracuję, właśnie zaczynam szkołę, utrzymuję się sama, mieszkam z chłopakiem. Wobec niego mam straszne napady – coś nie pójdzie po mojej myśli to atakuję, biję, gryzę, wyzywam, aż on mi oddaje i mówi, że psychiczna jestem...

Nie mam pojęcia czy to praca mnie wykańcza... W pracy śmieję się, nie okazuję swoich problemów, emocji. Wszyscy raczej uważają, że nie mam problemów. Każdy ma ciężko i swoje problemy i uważam, że jest wyjście z każdej sytuacji... Tylko nie wiem czemu jest wszystko dobrze, a tu trach – napad, jest mi wstyd, ale nie mam odwagi nikomu o tym powiedzieć, przyznać się, tylko walę głową w ścianę i mówię, że się poprawie.

Gdzie mam się zgłosić, z kim o tym porozmawiać? Myślę, że chłopak już mnie nie kocha i rozstaniemy się zaraz po wygaśnięciu umowy o mieszkanie.W sumie mu się nie dziwię, bo co będzie z wariatką mieszkać. Proszę o kontakt. Pozdrawiam, Agnieszka.

Witam!

Wyładowuje Pani swoją frustrację na chłopaku, ponieważ jest to bezpieczniejszy sposób uzewnętrznienia emocji. W pracy kryje Pani swoje prawdziwe odczucia. Jednak takie sytuacje nie rozwiązują Pani problemu, wręcz pogłębiają go.

Emocje informują nas o tym, co dzieje się z nami. Dlatego też, kiedy jest Pani zdenerwowana czy smutna, powinna Pani o tym powiedzieć. Ukrywanie prawdziwych odczuć pod uśmiechem nie jest dobrym rozwiązaniem. Napięcie wewnętrzne narasta, a Pani wyładowuje się na chłopaku.

Warto, by rozpoczęła Pani pracę nad swoimi problemami pod okiem psychologa. Może Pani również wziąć udział w treningach komunikacji społecznej lub pracy grupowej. Jest to możliwość nauczenia się prawidłowego reagowania w sytuacjach wywołujących silne emocje. Będzie Pani mogła w ten sposób poznać sposoby radzenia sobie z problemami oraz utrzymywania zdrowych i trwałych relacji z innymi.

Pozdrawiam