Jestem zamknięta w sobie, nikomu nie mówię, że w środku bardzo cierpię - jak to zmienić?

Już niedługo skończę 20 lat i wydaje mi się, że nie potrafię okazywać uczuć... Nie lubię jak ktoś wie, że mi na nim zależy. Zmagam się z tym problemem już 2 lata - zaczęło się chyba jak poznałam pewnego chłopaka, który tak mi się spodobał, że zerwałam z moim wówczas obecnym chłopakiem, coś się między nami wydarzyło, nawet spaliśmy ze sobą, ale zaraz po przebudzeniu ja odtrącałam go. Teraz mija już rok - ten chłopak mieszka w innym mieście daleko od mojego, nie mam z nim w ogóle kontaktu, pożegnaliśmy się w gniewie, a ja wciąż coś do niego czuję, chociaż nie miałam odwagi mu tego nigdy powiedzieć. Teraz żałuję tego, cały czas chodzę przygnębiona, od dwóch lat nie potrafię znaleźć sobie chłopaka, bo ciągle myślę o nim. Także nie potrafię znaleźć sobie zajęcia, które by mnie uszczęśliwiało, jestem bardzo zamknięta w sobie, nikomu nie mówię, że w środku bardzo cierpię. Czuję się samotna, choć mam wielu przyjaciół - nie umiem sobie z tym poradzić. Często mam ochotę zniknąć ze świata...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Tłumione emocje nie znikają. Powodują natomiast narastanie wewnętrznego napięcia oraz pogarszanie się nastroju. Dlatego tak istotne jest mówienie o tym, co się w danej chwili czuje, zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych odczuciach.
Może Pani próbować mówić o tym, co dzieje się w Pani psychice. Czuje się Pani samotna wśród przyjaciół, ponieważ oni nie wiedzą, co Pani czuje. Taka przyjaźń jest bardzo powierzchowna. Bliskie znajomości mają zapewniać nie tylko przyjemne chwile, ale również dawać oparcie i pomoc w trudnych sytuacjach.
Zachęcam Panią do wizyty u psychologa i rozpoczęcie pracy nad swoimi problemami. Warto, żeby zapisała się Pani na warsztaty lub trening, na którym będzie się Pani mogła uczyć, jak wyrażać emocje oraz w jaki sposób sprawnie komunikować się z innymi ludźmi.

Pozdrawiam