Wahania nastrojów - co robić?

Witam. Mam pewien problem. Już pisałam do Was i mówiłam o wahaniu nastrojów. Nic mi się nie zmienia, a nawet jest gorzej. Wahania nastrojów nadal się pojawiają, a do tego dochodzi jeszcze płacz, obojętność, a nawet niekiedy myśli o śmierci. Czuję się brzydka, głupia, niepotrzebna i beznadziejna. Nie mam poczucia własnej wartości. Czasem mam ochotę przeleżeć cały dzień w łóżku, żeby nikt mi nie przeszkadzał. Całkiem sama. Wolałabym się nawet przenieść w miejsce, gdzie nie ma nikogo. Nie chcę tego nikomu mówić, wolę zamknąć się w sobie i dusić wszystko, co mnie przygnębia. Praktycznie nic w moim szesnastoletnim życiu mi nie wychodzi. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Leba222

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Duszenie w sobie problemów i zamykanie się przed otoczeniem nie jest sposobem rozwiązania Twoich problemów. Jesteś nastolatką i wiele trudności przeżywasz bardzo emocjonalnie. Rozumiem także to, że nie chcesz nikomu o tym mówić. Jednak najlepszą formą pomocy w problemach jest wsparcie innych osób, szczególnie bliskich. Możesz myśleć, że nikt Cię nie rozumie i nie chce Ci pomóc. Ale żeby Ci pomóc inni muszą wiedzieć, że tej pomocy potrzebujesz. Porozmawiaj z rodziną, przyjaciółmi. Kiedy izolujesz się od ludzi, tym bardziej możecz czuć się niepotrzebna i niechciana. Spróbuj sama sobie pomóc, pogadaj o problemach. Warto, żebyś wiedziała, że rozmowy o problemach to możliwość nie tylko uzyskania wsparcia, ale także nowych pomysłów na ich rozwiązanie oraz zmniejszanie psychicznego napięcia, które może wpływać na zaburzenia emocji i nastroju. Spróbuj skorzystać z pomocy innych. Jeśli pomimo wsparcia innych Twoje samopoczucie się nie poprawi, wtedy należy udać się do specjalisty.

Pozdrawiam