Nie uśmiecham się od 8 miesięcy, codziennie płaczę z byle powodu - jak sobie z tym radzić?

Ja zadawałam już tu pytania - rozmowa o depresji z moimi rodzicami nie pomogła, tylko zapisali mnie do pedagoga, chodziłam tam co dwa tygodnie, ale nic nie pomogło.

Z każdy kolejnym dniem jest coraz gorzej, a zaczęło się od tego, że moi koledzy zaczęli się ze mnie nabijać, szczególnie chłopcy i niektóre koleżanki. Z każdym kolejnym dniem czuję, że tracę nadzieję na dalsze życie, nikt mnie nie rozumie, nikomu nie mogę się wyżalić, już do nikogo nie mam zaufania. Boję się kożdego następnego dnia. Boję się sama iść do lekarza, a nie chcę iść tam z rodzicami.

Nie uśmiecham się od 8 miesięcy, codziennie płaczę z byle powodu, nie wiem jak sobie z tym radzić, mam myśli samobójcze. Po prostu codziennie zapycham się tabletkami - nie wiem co mam zrobić, każy dzień jest coraz gorszy! Pomocy, błagam, jest coraz gorzej!

Witam!

Jesteś bardzo młodą osobą i powinnaś pójść do lekarza z rodzicami, gdyż może odmówić przyjęcia Cię. Bardzo dobrze, że porozmawiałaś z rodzicami. Powiedz im, żeby zamiast pedagoga zabrali Cię do lekarza psychiatry, bo potrzebujesz pomocy i nie radzisz sobie. Dalsze pozostawanie w takim stanie doprowadzi do degradacji Twojego organizmu.

Jasno i wyraźnie zakomunikuj rodzicom, że czujesz się bardzo źle, że masz myśli samobójcze i chcesz iść z tym do psychiatry, bo on może Ci pomóc. Myślę, że przy takich zaburzeniach będziesz potrzebowała solidnego wsparcia ze strony specjalisty. Jeśli nie jesteś w stanie tego powiedzieć rodzicom wprost, to napisz im wiadomość na kartce i daj, żeby przeczytali. Oni mogą nie rozumieć, co się z Tobą dzieje i nie chcieć dopuścić do świadomości, że tak bardzo jest Ci źle.

Spróbuj jeszcze raz. Możesz w razie potrzeby dzwonić na numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Tam powinnaś uzyskać także informacje na temat placówek pomocowych dla osób z podobnymi do Twoich problemami. Będzie Ci wtedy łatwiej poszukać odpowiedniej pomocy.

Pozdrawiam