Mój mąż nadużywa alkoholu i jest agresywny - gdzie szukać pomocy?

Co mam zrobić, jeżeli mój mąż ciągle pije, jest alkoholikiem i w dodatku przepija i gra w maszynę, jak jest pijany. Potem jest w stosunku do nas agresywny, robi awantury, skacze do mnie i czasem do młodszego syna, który za mną staje. Wyzywa mnie od najgorszych. Fakt, nie bije mnie, ale mnie dołuje psychicznie. Wiem, że swoją złość wyładowuje na dzieciach. Proszę poradzić, co mam zrobić, żeby on zrozumiał, że krzywdzi nas najbardziej. Zaznaczam, że jak jest w dobrym stanie, to potrafi być dobry. Nie chciałabym zaraz skreślać małżeństwa, ale chciałabym, aby nas szanował. Moje dzieci go nie lubią za to.

Witam!

Niestety nie ma prostego sposobu na to, by mąż Panią zrozumiał i przejrzał na oczy, ile krzywdy Wam wyrządza swoim postępowaniem. Nie zmusi go Pani również do obdarzania Pani szacunkiem. Podejmuje Pani próby poprawy sytuacji, ale one nie przynoszą oczekiwanych skutków. Dlatego warto skupić się teraz na Pani i dzieciach. Nie oznacza to przekreślenia małżeństwa, tylko zadbanie o Panią i Pani dzieci, gdyż Wy tej pomocy potrzebujecie teraz najbardziej. Mąż sobie radzi. Pani i dzieci macie coraz więcej trudności z normalnym funkcjonowaniem z powodu nieprzewidywalności męża i jego agresji względem Was. Warto, żeby zgłosiła się Pani do Niebieskiej Linii i Centrum Praw Kobiet, gdzie uzyska Pani pomoc psychologiczną i prawną. Także Pani dzieci będą mogły z niej skorzystać. Przypadek męża może Pani zgłosić do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy specjalistów i poznała swoje prawa. Dzięki temu będzie Pani mogła wpłynąć na zmianę sytuacji w rodzinie i pozna Pani nowe możliwości rozwiązania problemu w relacji z mężem.

Pozdrawiam

Nie zrozumie. Proszę zgłosić się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy, w przypadku agresji wskazany jest kontakt z dzielnicowym i ew. założenie tzw. niebieskiej karty.
Wielu sprawców przemocy wtedy zaczyna widzieć, że to nie przelewki i mogą sobie zaszkodzić.