Przemoc psychiczna ze strony męża po 40 latach małżeństwa

Jak sobie poradzić z przemocą psychiczna po 40 latach małżeństwa mąż zaczął mi ubliżać i poniżać, ponieważ straciłam prace i w jego mniemaniu,stałam się bezużyteczną obciążającą budżet domowy osobą . Z dnia na dzień sytuacja nasila się,nie mam komu o tym powiedzieć ,a na zewnątrz mąż sprawia wrażenie statecznego i zrównoważonego mężczyzny?

Warto zgłosić się do psychologa, który pomoże poradzić sobie w relacjach z mężem, stawiać granice, a także pomoże odbudować samoocenę, poczucie wartości, pewności siebie i sprawstwa.

Mgr Magdalena Golicz

Z całym szacunkiem dla Pani... W tej sprawie radzę wizytę u prawnika ponieważ przemoc psychiczna bywa często o wiele bardziej dotkliwa aniżeli fizyczna.

Życzę Pani wszystkiego dobrego

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

z Pani opisu wynika, że jest Pan ofiarą przemocy domowej, przemocy psychicznej. Psychiczne znęcanie się jest traktowane także jak przestępstwo, które może Pani zgłosić.
Zachęcam Panią do skontaktowana się z poradnią Niebieska Linia: 22 499 37 33 lub 0 801 1200 02 lub – tam uzyska Pani szczegółowe informacje na temat dalszego postępowania, uzyska też Pani informację o najbliższej placówce pomocy. Przemoc psychiczna często prowadzi do stanów depresyjnych, lękowych, więc warto poszukać wsparcia na zewnątrz, żeby nie pozostawała Pani z problemem sama.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html