Uzależnienie od seksu i przemoc ze strony męża

Mąż jest alkoholikiem. Pije codziennie. Chce seksu codziennie rano i wieczorem. Nie mam takich potrzeb . Choruję na niedoczynność tarczycy i nerwicę. Gdy odmawiam, mąż urządza awantury, ubliza mi, krzyczy, niszczy przedmioty w domu, odlacza prąd, tv i jak to mówi ,, za karę". Potrafi również popchnac mnie, uderzyć. ... Próbowałam namówić go do leczenia, nie chce. Codziennie ogląda pornografię, odkąd ma internet i dostęp do takich filmów bardzo się zmienił. Jak mu pomóc,czy uciekać od niego

Witam,
nie można pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce. Próbowała Pani namówić męża na terapie, jednak bezskutecznie. Proszę pomyśleć o sobie. Jest Pani szantażowana, bita, mąż Pani ubliża, nie liczy się z Pani zdaniem. Taka sytuacja może się nie zmienić. Sugeruje wizytę w poradni leczenie uzależnień, tam specjaliści doradzą Pani odpowiednią formę pomocy np. spotkania indywidualne, grupę wsparcia.
Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia

Dzień dobry.

Opisuje Pani trudną relację z mężem, której trudno zaradzić, biorąc pod uwagę jego postawę. Dlatego też warto chyba zadbać o siebie i skonsultować się z ośrodkiem bądź grupą wsparcia dla osób będących w związkach z "problematycznymi" partnerami.

Pozdrawiam.

Witam, zachowania męża opisane przez panią mają charakter przemocy fizycznej i psychicznej i są w naszym kraju niedozwolone i karalne. Dodatkowo mąż jest uzależniony od alkoholu i pornografii i ewidentnie kwalifikuje się do leczenia odwykowego. Nie ma Pani szans aby samodzielnie zatrzymać proces degradacji psychicznej męża, jeżeli nie podejmie on intensywnego leczenia będzie coraz gorzej. Powinna się Pani jak najszybciej udać się do Poradni leczenia odwykowego i/lub do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, tam zaproponują Pani wsparcie psychologa, prawnika.. i pomoc w poradzeniu sobie z zaistniałą sytuacją. W każdym mieście tego rodzaju placówki proponują nieodpłatną pomoc osobom potrzebującym.Pozdrawiam