Czy zachowanie mojego męża świadczy o przemocy psychicznej?

Witam jestem matka dwóch maluchów( 1 i 2 latka). Właśnie zamieszkalismy i teściów . Cały dzień zajmuje się dziećmi . Mąż pracuje od rana do nocy. Powtarza mi że jestem od pilnowania dzieci bo nic innego nie robię . .^ każda chciałaby być na twoim miejscu - masz tylko zajmować się dziećmi. Nie pomaga mi przy nich ani w domu. Proszę rodzinę o pomoc nawet przy zwykłym kapaniu czy usypianiu żeby zajęli się tym czasie drugim dzieckiem. Ale on twierdzi że ja nic więcej nie robię. Nigdy nie powiedziałam że sobie nie daje rady ale on cały czas powtarza mi że nie umiem się nimi zajmować i ze mam dość dzieci.. jak chce gdzieś jechać sama to ona zawsze jedzie za mnie. Albo mówi to ^ jedźcie ^ . Jak raz wyszłam z domu to pisał ze mam w dupie dzieci i ze się nimi nie interesuje... bywa tak że wraca nad ranem (on może) teścia opowiada ze obiadów nie gotuję Nie Piore ze na spacery nie wychodzę... znajomi już nie przyjezdzaj przy każdym opowiada na mnie jak najgorzej . Oni nie chca już tego słuchać mowia to głośno. ... do domu przychodzi się wyspać. Czy to można nazwać przemocą?

Witam,
mąż deprecjonuje Pani potrzeby, nie angażuje się w rolę ojca, , mężąsystem jest zaburzony, nie doceniona jest Pani praca, nie ma Pani wsparcia. Rozumiem, że jest Pani zmęczona psycho - fizycznie. Przemoc psychiczna nie zostawia śladu na ciele, jednak powoduje deficyt psychiczny spowodowany degradacją poczucia własnej wartości, co rzutuje na profil rozwojowy Pani i dzieci. Psychiczne znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem, tak jak fizyczne nadużycie. Pomoc można uzyskać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w miejscu zamieszkania lub można skontaktować się z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
http://www.niebieskalinia.info/index.php/kontakt
Pozdrawiam serdecznie