Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić w przypadku przemocy fizycznej i psychicznej ze strony męża?

Ja wraz z dziećmi jesteśmy ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej jestem już ta sytuacja wykończona mój mąż to obcokrajowiec dzieci nie są jego ale to co on wyprawia w domu jest katastrofa proszę mi powiedzieć co mam robić
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

Jeżeli dzieci doświadczają przemocy to ma Pani obowiązek zapewnić im bezpieczeństwo. Same nie są w stanie o siebie zadbać. Proszę zgłosić przemoc na policje- można u dzielnicowego, aby założyć niebieska kartę. Możliwe, że to w jakiś sposób zachamuje agresję że strony partnera.

Jeżeli ma Pani problem z odejściem od partnera, może Pani zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie uzyska Pani nieodpłatne wsparcie psychologa albo psychoterapeuty.

Rozumiem, że sytuacja jest dla Pani trudna, jednak musi Pani zadbać o zdrowie i życie dzieci oraz swoje.

Po uporaniu się z przemocą domowa wartonpodjac psychoterapię, na której będzie Pabi mogła przepracować swoje zwiazane z funkcjonowaniem w relacjach. Wsponina Pabi, ze to Pani kolejny partner, więc rozumiem, że o przednią relacha również nie była dla Pani satysfakcjonująca stąd może warto zwrócić uwagę na to jak Pabi funkcjonuje w relacjach.

Jeżeli zadba Pani o swoje zdrowie psychiczne, bedzie to z korzyścią dla Pani dla Pani dzieci.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy