Czym jest przemoc psychiczna?

Witam mam pytanie. Czym jest przemoc psychiczna i czy jestem ofiarą? Bylam z chłopakiem dwa lata, kontrolował mnie, nie pozwalał spotykać się z kolezankami, jak pójdę to juz moge nie wracac.sprawdzał mi telefon, wyzywał od szmat, sierot, ze mam pusto w głowie, krytykował, jak plakałam , to mówił ze jestem chora na głowę. Teksty, ze zaraz mi strzeli, szarpal mnie. Moje zdrowie psychiczne jest w strasznym stanie, wypalilam się, nic mnie nie cieszy, mam myśli, ze chciałabym zniknąć z tego świata. Nie jestem ta osoba co z przed 2 lat. Jeżeli była to przemoc psychiczna , czy można to gdzieś zgłosić? Mam kilku świadków, co widzieli jak się do mnie odnosi. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Na podstawie przedstawionych przez Panią informacji uważam, że miała Pani do czynienia zarówno z przemocą psychiczną jak i fizyczną (szarpanie). Zasadnym jest zgłoszenie sprawy na Policji lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w celu założenia Niebieskiej Karty. Ze względu na opisany przez Panią stan sugerowałabym kontakt z Ośrodkiem Interwencji kryzysowej w celu uzyskania pomocy psychologicznej. Pozdrawiam