Przemoc psychiczna w rodzinie chłopaka

A jeżeli jest sytuacja że chłopaka matka znęca sie psychicznie na nim i na mnie to co mam zrobić w takiej sytuacji ??

Witaj,
nie wiemy dlaczego tak się dzieje i najlepszą formą pomocy jest zasięgnięcie opinii osoby,której ufasz albo zaproponowanie matce i Wam wspólnego spotkania z psychologiem.Taką pomoc świadczą poradnie zdrowia psychicznego lub opieja społeczna.
Pozdrawiam serdecznie i polecam,żeby nie stracić rodziny ani chłopaka

Witaj !
Praktycznie nie masz wpływu na tą sytuację, na nią może mieć wpływ tylko ten chłopak! Możesz jedynie poradzić mu by udał się po pomoc do psychologa i wesprzeć go w tym .
Pozdrawiam.

Witam. Zgłosić problem na policję, tam tez otrzyma Pani stosowne informacje. Poza tym proszę zatelefonować na Niebieską Linię, lub "wejść" na nią w internecie. Znajdzie tam Pani skuteczną pomoc psychologiczno-prawną w sytuacji przemocy. Pozdrawiam

Warto jasno i wyraźnie wyrazić swój sprzeciw wobec nadużyć, jakich Pani doświadcza, Postawienie granicy, zgłoszenie odpowiednim służbom, poszukiwanie pomocy u osób mających wpływ na sprawcę przemocy często pomaga w takich sytuacjach. Także zadbanie o siebie i ograniczenie możliwości kontaktowania się, a jeśli jest to nie do uniknięcia, to zadbanie o obecność świadków także jest rozwiązaniem.
Można także poszukać wsparcia u zaufanych bliskich osób lub profesjonalistów (np psychologa).