Przemoc psychiczna ze strony ojca do córki

Witam, moje dziecko jest ofiarą przemocy psychicznej, której doświadcza ze strony ojca. Chciałabym uzyskać informację gdzie możemy udać się po pomoc, jak pracować z córką, żeby umiała się przed tym ochronić. Jestem po rozwodzie z jej ojcem ale ona ma z nim kontakt co drugi weekend w miesiącu plus wtorek, czwartek po lekcjach i tam dochodzi do tej przemocy.

Witam. Proszę udać się z córką do psychologa. Wsparcie psychologiczne nie będzie skuteczne przy trwałych negatywnych bodźcach. Ciągłe trwająca przemoc psychiczna wobec córki działa negatywnie na nią jak i na postępy w terapii. Proponuje wnieść sprawę do sądu o graniczenie widzenia dodatkowo pod okiem osoby trzeciej albo całkowity zakaz spotykania się z córka.

Warto skosnutlować się z psychologiem rodzinnym np w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Zależnie od skali i stopnia problemu specjaliści wesprą i pomogą poradzić sobie z trudnościami.