Zdrada w małżeństwie córki i przemoc psychiczna

Czy jako matka mam prawo czy obowiązek wyrazić swoje zdanie,kiedy wiem i widzę,że w małżeństwie mojej córki dzieje się zle.Wiem,że mąż ją zdradza z ich wspólną rozwiedzioną koleżanką. Jest arogancki i opryskliwy .Dwoje synów w wieku 13 i 17 lat.Córka uzależniona finansowo.Zajmuje się domem.Cierpi ale usiłuje to maskować.Boi się że zostanie bez środków do życia.Ja też cierpię i martwię się.Zięć jest b. z siebie zadowolony. To przemoc psych.Najczęściej jest poza domem.Co robić?

To jest Pani przeświadczenie. Warto natomiast porozmawiać z córką oraz wspólnie ustalić tryb i zakres dalszego postępowania w sprawie. Może Pani również powiadomić Sąd Rodzinny prosząc o wgląd w sytuację rodziny.