Toksyczny związek u córki mieszkającej za granicą

Córka moja przebywa w Szkocji wraz z mężem który okazał się (jak czytam z określeń ) psychopatą przeżywa ona dramat i boi się z nim żyć i odejść od niego cały czas ją zastrasza że popełni samobójstwo nie mają na szczęście dzieci i nie wiem jak jej pomóc czy zadecydować za nią by nie doszło do tragedii czy po prostu stać z boku i czekać aż sama zadecyduje i poprosi o pomoc pozdrawiam teresa

Dzień dobry!

Każda decyzja będzie wymagała decyzji, woli i motywacji córki. Zdecydowanie warto jej jednak naświetlać sytuację, przekonywać czym jest przemoc, i że właśnie tego doświadcza. Może Pani także skontaktować córkę z organizacjami pomocowymi i oferować własne wsparcie (np. w znalezieniu psychologa, prawnika, nowego miejsca zamieszkania itp.).

Pozdrawiam!

Odpowiedzialność za związek Pani córki należy do niej i jej męża. Branie na siebie tej odpowiedzialności przez Panią ma duże szanse pogorszyć relacje pomiędzy Panią a córką oraz zwiększyć jej własne uwikłanie w toksyczną relację. Najlepsze co może Pani zrobić, to wspierać ją, często z nią rozmawiać (nie tylko na tematy związane z jej małżeństwem) oraz polecić wizytę u specjalisty.

http://www.gabinetzmian.pl