Ocena orientacji seksualnej u córki

Witam.Mam pytanie jakie badania i czy są takie można zrobić córce która twierdzi że kocha dziewczynę jest lesbijką chociaż jej nie widziała .Ogólnie córka całymi godzinami wisi na telefonie pisze esemesy z nauką marnie i pomimo że ma 18 lat martwię się o nią.Tym bardziej że ja sama nie tryskam zdrowiem i gdybym odeszła to przy tym jak jest w tej chwili toczeka ją samotność bez przyszłości.Wszystko robię za nią .Dla niej liczy się tylko ta dziewczyna i esemesowanie co najmniej 12 godzin na dobę

Dzień dobry!

Nie istnieją badania, które mogłyby z całkowitą pewnością określić czyjąś tożsamość czy orientację seksualną, ponieważ jest to przede wszystkim kwestia subiektywnego odczuwania samej córki. Nie mniej jednak w psychoterapii jest możliwe pełniejsze i bardziej świadome zrozumienie i opisanie swojej seksualności.

W swoim pytaniu poruszyła Pani jednak także wiele innych istotnych tematów, oprócz orientacji seksualnej córki.
Z jakich jeszcze powodów martwi się Pani o córkę?
Dlaczego zakłada Pani, że córkę czeka samotność i że "nie ma przyszłości"?
Jak to się stało, że czuje Pani, że "wszystko robi Pani za nią"?
Jak ocenia Pani Waszą relację z córką? - Wasze wzajemne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa itp.
Jak radzi Pani sobie z niepokojem o własne zdrowie?

Zachęcam obie Panie do skorzystania z psychoterapii. Istnieje zarówno możliwość wspólnego skorzystania z psychoterapii rodzinnej, jak i indywidualnych terapii indywidualnych.

Pozdrawiam!

Widzę że ma pani problem z zaakceptowaniem orientacji seksualnej córki. Dodatkowo robi pani wszystko za nią, co tym bardziej może powodować frustrację i zmęczenie. Powinna pani zmienić swoje zachowanie. Wyreczanie córki raczej do niczego pozytywnego nie doprowadzi -powinna pani zaprzestać tego,tym bardziej że tego typu wyreczanie prowadzi tylko do większego rozleniwienia córki (bo wie,że pani zrobi wszystko za nią, więc po co się ma męczyć?). Sprawę orientacji córki powinna pani przepracować tak,aby to zaakceptować. Być może pomocne będzie spotkanie z psychologiem? Pozdrawiam