Co może oznaczać zmiana zachowania partnera w stosunku do mnie i dzieci?

Witam. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu zachowania mojego partnera. Tydzień temu pod wpływem alkoholu partner pobił mnie przy dzieciach. Uciekłam wtedy z dziećmi do mamy. Później szantażował mnie ze odbierze mi dzieci ponieważ ja na nie krzyczę a on ma na to dowody w postaci nagrań. Wróciłam do domu w obawie że odbierze mi dzieci. kilka dni temu rozpłakał się i powiedział że boi się że go zostawię. Partner nigdy nie przykładał dużej wagi do życia rodzinnego. Ważniejsze od dzieci było dla niego oglądanie telewizji i czytanie książek w tablecie. Do mnie natomiast odnosił się przeważnie nie miło, często też krzyczał i zarzucał mi brak wiedzy na różne tematy. Od kilku dni jego zachowanie zmieniło się o 180 stopni. Jest miły, uczynny, poświęca czas dzieciom i angażuje się w obowiązki domowe. Proszę o odpowiedź co może oznaczać taka nagła zmiana zachowania i czy może mieć ona podłoże natury psychicznej. Nie wiem też jak powinnam w takiej sytuacji postąpić.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie, jednak by odpowiedzieć na Pani pytanie:
"... Proszę o odpowiedź co może oznaczać taka nagła zmiana zachowania i czy może mieć ona podłoże natury psychicznej... ." byłaby potrzeba takiej
bezpośredniej rozmowy z Pani Partnerem.

Miałabym do Pani pytanie, czy rozmawiacie Państwo o swoich uczuciach, wątpliwościach/trudnościach, czy lęku?
Być może zwyczajnie Pani Partner nie radzi sobie z nadmiarem stresu, o którym Pani nie mówi?
Nic nie wiadomo o historii osobistej Pani Partnera.
1. Jaki ma wzorzec rodziny?
2. Jakie Partner ma wzorce komunikacyjne?
3. Jakie przekonania/wartości?
4. I jakie są u Pani?

Temat postrzegam jako wielowątkowy, dlatego widziałabym celowość
podjęcia przez Państwa terapii par, która byłaby dla Państwa pomocna w radzeniu sobie z wyzwaniami, w efektywnej/wzajemnej komunikacji, w wychodzeniu z potrzebą do Partnera oraz wzajemnym odpowiadaniu na te potrzeby.

Z życzeniami dla Państwa zwyczajnej pomyślności oraz radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605