Co myśleć o tym zachowaniu mojego partnera?

Mam problem z partnerem. Jesteśmy razem od dwóch lat. Ostatnio często sie klocilismy, ja byłam zazdrosna i zaborcza A on nie czuły inobojetny. Ciężko mu mówić o uczuciach. Nigdy o tym nie mówi. Dwa tygodnie temu poklocilismy sie I się wyprowadził chce przerwy,odpocząć. Staram dac mu ta przestrzeni ktora prosi Ale nie wiem co o tym myśleć. Nie pisze do niego nie dzwonię. Jednak on to robi, codziennie zaczął mówić do mnie kochanie itp. Jest miły odwiedza mnie stara się utrzymać kontakt, jednak wrócić do domu nie chce. Nie wiem co o tym myśleć i jak sie zachować. Prosze o porade

Witam Panią,

Z logicznego punktu widzenia, wynika, że dobrze jest utrzymać obecny status. Czyli pozwolić partnerowi na to chwilowe odejście i kontynuować spotkania. Spokojnie, bez złości bez zazdrości. Zazdrość w związku jest niebezpieczna, bo niszczy każdy związek. W związku dobrze jest myśleć o tym co jest dzisiaj ważne. Czy partner jest ze mną? Czy sypia ze mną? Czy robimy razem zakupy? Czy po prostu jesteśmy razem? W związku bardzo ważną sprawą są rozmowy, na różne tematy, ale w tych rozmowach nie warto dociekać co było przed laty albo co będzie jak się zachowasz tak czy siak. Związek który trwa dwa, powinien być zakończony zaręczynami bądź ślubem. Jeżeli do tego nie dochodzi to coś jest nie tak. Tu piszę Pani o swojej zazdrości. Ta zazdrość może być przyczyną lęku partnera przed dalszym wspólnym pożyciem. Proponowałabym abyście Państwo oboje, lub oddzielnie skontaktowali się z psychologiem lub psychoterapeutą, bądź z mediatorem, który zajmuje się problemami par. W sytuacji, o której Pani pisze, jest trudno samemu sobie poradzić. Dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia. Proszę nie zrywać kontaktów z partnerem.