Problemy z zaakceptowaniem przeszłości partnera

Witam. Od roku jestem związana z mężczyzną, ale mam problemy z zaakceptowaniem jego przeszłych partnerek, ciągle się z nimi porównuję i często płaczę bo czuję się od nich gorsza, brzydzą mnie myśli co im mógł mówić i co z nimi robić i czy teraz to samo mówi mi i robi to samo ze mną, zdarza się, że przez takie myśli robię się dla obecnego mężczyzny zimna i oschła. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić, proszę o pomoc.

Witam,

odczucia, które Pani posiada są całkowicie niepotrzebne - ale o tym już Pani wie, skoro tutaj pisze. Istnieje cała masa możliwych powodów występowania tych myśli. Może być to spowodowane kompleksami, obniżonym poczuciem własnej wartości, ale też brakiem poczucia bezpieczeństwa lub chorobliwej zazdrości.
Bardzo proszę porozmawiać o tym z Pani partnerem. Proszę przedstawić mu swoje obawy (także związane z tym, że czuje się Pani gorsza od poprzednich partnerek), powiedzieć jakie ma Pani potrzeby względem niego, żeby zwiększyło się Pani poczucie bezpieczeństwa. Rozmowa może przynieść niespodziewanie dobre efekty w takich sytuacjach.
Jeśli z kolei rozmowa nie pomoże, zachęcam do skontaktowania się z terapeutą zajmującym się terapią par. Problem nie dotyczy tylko Pani, ale całego związku, zatem powinni Państwa (przynajmniej na początku) udać się razem.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Dzień dobry.

Obsesyjna zazdrość może skutecznie zniszczyć najlepszą relację, dlatego namawiałbym Panią na konsultację psychologiczną i prawdopodobnie podjęcie terapii.

Pozdrawiam.