Problemy z zaakceptowaniem przeszłości partnera związanej z byłymi partnerkami

Witam.Nie mogę poradzić sobie z przeszłością mojego partnera. Jesteśmy razem już ok 1,5 roku.(ja 21 lat, on 24).To jest pierwszy mój taki poważny związek, jego hm.. 4 może 5, nawet dokładnie nie wiem, bo nigdy nie chce powiedzieć.On jest moim pierwszym partnerem seksualnym.Wiem, że on oprócz stałych związków miał kilka przelotnych przygód.Tzn nie wiem tego na pewno, bo raz mówi tak, później inaczej.Ciężko mi z tym, że nie jestem jego pierwszą i że kiedyś inne dziewczyny były dla niego ważne.

Dzień dobry!
To co wyraźnie zaznacza się w Pani wypowiedzi to niepewność. Z jednej strony jej źródłem może być - tak jak Pani sugeruje - nie w pełni czytelna historia partnera, i w takim przypadku mogłaby pomóc po prostu szczera rozmowa. Druga przyczyna niepewności może tkwić w Pani niskim poczuciu własnej wartości. I tu być może pojawia się temat do pracy terapeutycznej? Nie mamy wpływu na przeszłość, można się zastanowić skąd biorą się trudności w jej zaakceptowaniu? Czy przeszłość ma realny wpływ na Państwa obecną sytuację?
Pozdrawiam serdecznie!

Wydaje mi się, że problem niestety nie tkwi w przeszłości partnera, lecz w Pani niskiej samoocenie i pewności siebie. Proszę się zastanowić nad tym w jaki sposób odnosi się Pani do przeszłości swojego chłopaka? Czy porównuje się Pani w jakiś sposób do jego byłych partnerek? Kwestią niezmiernie ważną jest po pierwsze zahamowanie wszelkich porównań do innych osób (tym bardziej, że zapewne nie widziała Pani żadnej z nich, więc wszelkie przekonania na ich temat są Pani własną pracą twórczą). Po drugie proszę sobie uświadomić, że Pani jest wybranką swojego partnera i to Panią a nie kogoś innego wybrał - zatem ma Pani w sobie coś pięknego, pociągającego itd. Proszę zawsze o tym pamiętać w momentach, gdy nachodzą Panią ciemne myśli.
Polecam udać się na konsultację z psychologiem, z którym może Pani popracować nad swoją samooceną. Być może już kilka sesji wystarczy, aby poczuła się Pani pewnie i nie zwracała uwagi na to, co działo się w przeszłości partnera. Powodzenia!