Jak nie myśleć o byłych dziewczynach partnera?

Jak mam zapomnieć o przeszłości swojego partnera? Bardzo go kocham ale gdy na niego patrze zaczynam myśleć o jego byłych (bardzo dużo mi o nich opowiadał na początku znajomości). Jesteśmy razem od 1,5 roku a mi złe myśli spędzają sen z powiek od niedawna. To psuje wszystkie nasze relacje wspólnie spędzane chwile. Bardzo cierpię z tego powodu. Jak sobie z tym poradzić?

Witam. Mam wrażenie, że porównuje się Pani do nich i wypada gorzej, i oprócz tego obawia, czegoś co związane było z rozstaniem ich z obecnym Pani chłopakiem. Czyli myśli krążą wokół obawy, że i ten związek zakończy się rozstaniem (bo tamte tak się zakończyły), zamiast czerpania przyjemności z tego co dobrego wydarza się między Wami teraz. Takie reakcje mogą mieć związek z wydarzeniami z własnego dzieciństwa, dlatego warto by było sięgnąć po pomoc u psychologa psychoanalityka. A jeśli nie, to warto skupić swoją uwagę i umiejętności analityczne na wydarzeniach bieżących. Złość i niepewność dobrze się "wygania" z siebie podczas "biegania", podczas jakiejkolwiek fizycznej aktywności. Pozdrawiam