Nieustanna miłość do byłego partnera

Witam, mam problem, z którym nie potrafię sobie sama poradzić. Po rocznym związku chłopak zostawił mnie, mówiąc, że wciąż kocha swoją byłą (ona go zdradziła i pozostaje w związku z tamtym mężczyzną, są zaręczeni, więc mój chłopak do niej nie wróci). Po dwóch tygodniach spotkaliśmy się, wciąż twierdził, że nic z tego nie będzie, przytulił mnie, abym nie płakała, pocałowałam go i skończyliśmy w łóżku... Wciąż powtarzał, że jestem i zawsze będę kimś ważnym. Jak mam się zachowywać? Wciąż go kocham.

Jeśli chłopak zakomunikował, że nic z tego nie będzie, jasno określił swoje granice i stanowisko, warto się zastanowić czy jest sens wchodzenia w taką relację. Seks po takim komunikacie może nie być wyznacznikiem zaangażowania, ale raczej realizacji potrzeby chwili. Chłopak mógł oczekiwać, że po tym, co powiedział, Pani to zrozumie, a seks traktuje niezobowiązująco. Z tego, co Pani pisze, dla Pani ta sytuacja nie jest niezobowiązująca, warto więc przemyśleć, czy jest Pani gotowa na taki układ "bez zobowiązań"?

Witaj,
Myślę,że skoro potrafisz być w roli pocieszycielki,możesz mu to wyznać.Ale jego uwaga lub treści rozmów mogą skupiać się na niej,nie na Tobie.Taką świadomość trzeba mieć,podobnie,jak motywy,które powodują,że zbliżacie się seksualnie nie muszą wypływać z uczuć do Ciebie.Przyjrzyj się więc jeszcze raz swoim potrzebom a potem zdecyduj tak,jak czujesz.
Pozdrawiam i życzę miłości.

Sytuacja jest prosta: jemu przeszło. Wiadomo, że Panią rozstanie boli bo z tego co widzę bardzo się Pani zaangażowała w ten związek. Co do seksu do którego doszło: chce Pani być zabawką do pocieszania?
Z pewnością na jakiś czas zalecam tzw. "kwarantannę", powinna Pani poradzić sobie z tym uczuciem i zakończeniem pewnego etapu w swoim życiu, dopiero potem można na nowo tworzyć relacje na płaszczyźnie koleżeńskiej. Proszę samej siebie nie męczyć.
Pozdrawiam :)
http://psychopedagog.eu/blog/
https://www.facebook.com/psychopedagogeu