Jak zaakceptować byłą żonę partnera?

Witam, Proszę o odpowiedz Jak poradzić sobie z akceptacją byłej żony mojego partnera, z którą łączy go dziecko i nie zamęczać się "czarnymi" myślami o niej i wspomnieniami z ich wspólnej przeszłości. Jak w takiej sytuacji myśleć pozytywnie??

Dzień dobry.

Wiązanie się z osobą "po przejściach", dodatkowo posiadającą dzieci z poprzedniego związku skutkuje przede wszystkim tym, że wiążemy się niejako również z jego przeszłością. Pani partner, niezależnie od jego i Pani woli, zawsze już będzie ojcem dziecka i element ten należy po prostu uwzględnić. Ideałem byłoby, gdyby mogła Pani ten niezaprzeczalny fakt (i dziecko partnera) również zaakceptować.
Pani zazdrość o przeszłość partnera kojarzyć się może np. z podświadomym lękiem, że partner mógłby podobnie jak żonę - potraktować w przyszłości Panią - czyli np. odejść do niej, albo do innej kobiety.
Możliwe też, że nie jest Pani psychicznie gotowa na związek z partnerem, którego przeszłość może "ciągnąć się" za nim i mieć wpływ również na aktualną z nim Pani relację.
Konkludując - bycie w związku, o jakim Pani pisze, wymagać będzie od Pani dużej (samo)świadomości, wyczucia oraz zwyczajnej mądrości. Warto wobec tego poszukać tego podczas konsultacji psychologicznej oraz, jak sądzę, terapii, podczas których mogłaby Pani przyjrzeć się swoim uczuciom wobec rodziny i przeszłości partnera oraz ustalić własny status w relacji. Nie od parady również byłaby uczciwa rozmowa z partnerem i podzielenie się z nim Pani wątpliwościami.

Pozdrawiam.

Witam
Na wstępie warto zastanowić się nad tym czego Pani nie akceptuje i czego się Pani obawia. Z tego co Pani pisze to z jakiegoś powodu ich relacja wpływa na wasz związek. Myślę, że w tej sytuacji warto porozmawiać z partnerem i udać się do specjalisty.
Pozdrawiam
Ewa U