Związek z mężczyzną posiadającym dziecko

Miesiac temu poznalam przez Internet 28-letniego mezczyzne.Spotykamy sie ok.3-4 x w tyg.Od poczatku wywarl na mnie pozytywne wrazenie.Jest sympatyczny,inteligentny,dojrzaly emocjonalnie.Poczulam do niego cos wiecej...Dzise jednak dowiedzialam sie,ze jest rozwodnikiem.Zona zdradzala go,wykorzystywala fakt,ze sporo zarabial.Z tej relacji ma syna(3l.)Bardzo mi na nim zalezy,zaangazowalam sie emocjonalnie,ale boje sie zwiazac z kims,kto ma dziecko.Czy to ma sens?Bardzo prosze o pomoc.

Dzień dobry.

Związek z partnerem posiadającym dzieci z innych związków nie jest łatwy i wymaga dużej dojrzałości - wiążemy się przecież nie tylko z partnerem, ale również z jego dziećmi. W związku z powyższym warto mieć świadomość, jaką rolę będzie się wobec nich pełniło (czy będzie się "matką" czy np. "starszą przyjaciółką"). Dodatkowym problemem może być zrównoważenie traktowania dzieci z poprzedniego związku oraz dzieci, które pojawić się mogą w trakcie związku aktualnego.
Mówiąc inaczej - przed podjęciem decyzji o wejściu w tego rodzaju relację - warto dokładnie omówić powyższe z partnerem, biorąc pod uwagę również jego oczekiwania wobec roli, w jaką Pani zamierza wejść oraz własną gotowość do pełnienia w przyszłości zróżnicowanych ról w relacjach: "ja - partner", "ja - dzieci partnera", "ja - partner i jego dzieci", "ja - moje dzieci", "ja - partner i nasze dzieci", "ja - moje i nie moje dzieci", itp., itd.
W celu lepszego zrozumienia tych dosyć skomplikowanych relacji warto skonsultować się z ośrodkiem i specjalistami zajmującymi się przygotowywaniem i szkoleniem rodziców zastępczych, dzięki czemu będzie Pani mogła również ocenić własną, rzeczywistą psychiczną gotowość do występowania w przyszłości w charakterze partnerki, matki i macochy.

Pozdrawiam.

Witam,
Na pewno trzeba pamiętać o tym, że dzieci partnera będą.stałym.elementem.również waszego wspólnego życia. Warto porozmawiać z.partnerem o wzajemnych.oczekiwaniach i potrzebach w tej sytuacji.
Być może pomocne będzie rozpoczęcie psychoterapii by przyjrzeć się obecnej sytuacji.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka