Niespodziewane przyjazdy partnera do samotnej matki

Witam, Jestem samotna matka. W lipcu poznalam swojego obecnego partnera. Mowi, ze kocha moja corke, ze kocha mnie. Wie, ze mieszkam z mama i z corka w jednym mieszkaniu, mimo to przyjezdza wieczorami - mieszka 60 km ode mnie - oczywiscie bez uprzedzenia. Dzisiaj rowniez przyjechal, wreczyl mi kwiaty, powiedzial, ze kocha i poszedl. Nie wiem co mam o tym myslec. Prosze mi powiedziec czy moje obawy o bezpieczenstwo sa sluszne, czy to normalne. Prosze o odpowiesz.

Pojęcie tego, co jest "normalne" w relacjach między ludźmi, jest względne. Należy się raczej zastanowić, co jest pożądane, oczekiwane przez Panią, a czego chciałaby Pani uniknąć. Warto porozmawiać szczerze z partnerem o Pani obawach związanych z jego zachowaniami, o tym czego oczekuje Pani od niego, także o tym, czego oczekuje Pani, żeby nie robił (np. żeby nie przyjeżdżał bez zapowiedzi). Będzie to również dla niego okazja do wyrażenia jego oczekiwań wobec Pani. W ten sposób można uniknąć wielu nieporozumień. Ludzie mają różne wyobrażenia na temat "jak powinno być" w związku, dlatego do takich nieporozumień często dochodzi na początku związku, kiedy nie znamy się jeszcze zbyt dobrze. A żeby się poznać, trzeba rozmawiać:)

Warto o tym porozmawiać z partnerem. Podobne działanie może być zarówno wyrazem zaangażowania i romantyzmu, jak i może mieć podłoże inne (np zazdrość, chęć kontroli). Ważne tez, żeby Pani wiedziała, czy takie niespodzianki Pani odpowiadają i rozmawiała o tym z partnerem. Ustalanie granic w związku jest bardzo ważne w budowaniu relacji.

Dzień dobry, jeżeli jest coś w zachowaniu partnera co panią martwi zachęcam do otwartej rozmowy z nim. Proszę powiedzieć czego pani oczekuje a czego pani sobie nie życzy - na tym etapie znajomości. Zobaczy pani czy uszanuje pani zdanie i oczekiwania. Pozdrawiam.