Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wstyd partnera w związku

Jesteśmy razem juz 9 lat .bardzo go kocham nie wyobrazam sobie bez niego zycia i nie moge dopuścić do myśli ze moze mnie zdradzać .mam wrażenie ze duży wplyw na niego maja koledzy w pracy ze jest taki oschly .nie mowi mi ze mnie kocha zadko kiedy przytula,wstydzi sie mnie-mim tego glupia czuje ze mnie kocha.co robić ?brakuje mi jego ciepla
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak zerwać z partnerem?

Czy zawsze tak było?
Czy coś się zmieniło?
Może warto na początek porozmawiać z chłopakiem? Powiedzieć o swoich uczuciach, potrzebach oczekiwaniach, najlepiej także zaproponować konkretne rozwiązania i sytuacje, w których oczekiwałaby Pani konkretnej reakcji. Warto także jego pytać o uczucia, o to, czy i co się zmieniło. Taka rozmowa może być wstępem do dalszych działań, a także pozwoli zobaczyć w która stronę związek zmierza.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Co robić?
Koniecznie rozmawiać, mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Być może w przeszłości, w domu Pani partnera nie okazywano uczuć, nie mówiono o emocjach. I teraz jest mu trudno porzucić tamten schemat.
W relacji ważne są wzajemne potrzeby partnerów. Ważne, aby poznawać się spędzając ze sobą czas, wymieniać myśli, "łapać się" się wzajemnie na różnych dobrych rzeczach, które dla siebie robicie.

Jeśli trudno Wam uporać się z tym samodzielnie, skorzystajcie z pomocy specjalisty, psychologa (zajmującego się terapią par).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy