Wątpliwości dotyczące uczuć partnera

jestem w zwiazku od ponad 2 lat. wszystko ok. ale mam wrazenie ze jest ze mna tylko aby miec z kim wyjsc,do znajomych, na grille, imprezy. pozatym we 2 zadko kiedy spedzamy czas. wakacje zawsze ze znajomymi. raz w tyg przyjezdza do mnie a czasem nocuje u niego po grillu czy cos. .zawsze podkresla ze jest na mnie napalony. sex wiadomo jest, ale on zawsze jest napalony na mnie. czy mozna udawać że ktoś kogoś kręci?A może to tylko pożądanie z jego strony? Planów nie mamy na przyszłość. On ma 24 lat

Może warto o tym z partnerem porozmawiać? Nie w formie wyrzutów czy oskarżeń, ale raczej dopytania o jego emocje, potrzeby i oczekiwania dotyczące tej relacji.
Zachęcam także, aby Pani przemyślała swoje uczucia i oczekiwania dotyczące partnera oraz tego, czy akceptuje go Pani takiego, jakim jest.
Taka rozmowa ma szansę być początkiem zmian, lepszego rozumienia siebie nawzajem czy uważności na swoje potrzeby. Niewątpliwie jednak może tez zachwiać pewien dotychczasowy porządek i układ- pytanie zatem czy jest Pani na to gotowa i co jest dla Pani najważniejsze?

Witam,
Cieszę się że szuka Pani wsparcia w tej sprawie. . Seks jest ważnym aspektem związku jest to jednak tylko jeden aspekt. Myślę, że warto byłoby szczerze porozmawiać z partnerem o wzajemnych oczekiwaniach, planach na przyszłość. Być może warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty par, lub też indywidualnych spotkań z terapeutą. Można np poszukać Poradni Zdrowia Psychicznego współpracującej z NFZ i tam udać się na konsultacje.
Serdecznie pozdrawiam,

Dzień dobry. zachęcam do szczerej i otwartej rozmowy z partnerem. Najpierw musi sobie pani odpowiedzieć na pytanie co pani czuje do partnera, czego pani oczekuje, czego pragnie w tej relacji. Następnie zachęcam do szczerej, otwartej rozmowy podczas której powie pani o własnych oczekiwaniach i zapyta partnera jak on spostrzega państwa związek. Pozdrawiam.