Wątpliwości dotyczące związku u partnera

Jestem w zwiazku. Wszystko bylo ok, sporo uczuc i zaangazowania z jego strony. 25.11 mowil ze kocha,zawsze bedziemy razem.Nagle praktycznie brak kontaktu przez pare dni. Nie odzywalam sie, dalam jemu czas. We wtorek 29 go stwierdzil ze gadal z kolega i on dal jemu do myslenia na temat naszego zwiazku. Chodzi o to ze musi nauczyc sie zycia samodzielnego. W srode 30 go napisal najpierw ''nie wiem czy byc w zwiazku'. a pozniej ''daj mi czas,musze to przemyslec,,'. juz 7 dni czekam. co mam zrobic?

Witam
Myślę, że też powinna Pani zastanowić się
nad sensem tego związku.
Czy na tak chwiejnych podstawach można
zbudować waszą wspólną przyszłość?
Zwykle odcięcie się i obojętność jednego z partnerów
oznaczają, że związek już przestał istnieć.
Czy chce być Pani w związku z człowiekiem,
który nie dorósł do stworzenia trwałego związku
i być może nigdy nie dorośnie?
Zawsze znajdzie się jakiś kolega,
koleżanka, siostra czy teściowa…
Życzę powodzenia z mężczyzną, który nie będzie
wycofywał się z wcześniej złożonych obietnic.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Napisała Pani w swoim poście o zaangażowaniu emocjonalnym swojego partnera, ale ostatnie wydarzenia jak gdyby wskazują, że nie było to trwałe. Z Pani opisu nie mogę wywnioskować jak było/jest z Pani zaangażowaniem w tą relację. Im bardziej była Pani zaangażowana tym trudniej może być Pani poradzić sobie z obecną sytuacją. Z całą pewnością przedłużanie się takiej sytuacji nie jest dla Pani dobre. Przy dłuższym milczeniu Pani partnera będzie Pani potrzebowała sama podjąć decyzję. W innym przypadku będzie Pani czekała (nie wiadomo jak długo i na co). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam
aby udzielić adekwatnej odpowiedzi potrzebowałabym więcej informacji na temat Pani związku. Jednakże powodów takiego stanu rzeczy może być kilka jeden z nich to taki że być może środowisko społeczne pani chłopaka nie akceptuje waszego związku przez co próbuje na wszelkie możliwe sposoby sabotować waszą relację. Może być również tak że pani partner nie jest jeszcze na tyle dojrzały aby tworzyć stały związek. Może być również tak że w jego życiu pojawił się ktoś inny przez co na sam nie wie w którą relację się zaangażować. Jedno jest pewne nie zależnie od tego co jest powodem takiego stanu rzeczy jedyne co Pani może zrobić zakładając że Pani zależy na tym związku to otwarcie deklarować chęć zbudowania, kontynuowania z nim relacji i poczekać na jego decyzję, zaangażowanie.

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
zapraszam na mój fanpage na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia