Jak powinny wyglądać relacje mojego partnera z byłą żoną?

Witam Chcialabym zapytać się jak powinny wyglądać relacje mojego partnera z ex żona.... Mja dwójkę dzieci, wiem że do końca życia będą mieli ze sobą kontakt lecz problem polega na tym że mój partner nie postawił byłej żonie granic. Zbyt interesuje sie jej życiem prywatnym moim zdaniem tłumacząc to troska o dzieci. Niejednokrotnie pomagał jej gdy ona rozstawala się z nowym partnerem. Była żona wydzwaniala do niego zalać się na nowy związek. Mój partner w pewnym momencie próbował być dla niej przyjacielem nie wiem tylko w jakim celu. On twierdził że to dla dobra dzieci ja jednak uważam że nie zakończył od do końca swoich relacji z ex żona a przede wszystkim ona przekracza granice które w rzeczywistości nigdy nie zostały postawione. Mój partner nie widzi problemu w spotkaniu się z ex żona i prowadzeniu rozmów nie tylko na temat dzieci ale również na temat prywatnego życia. Moim zdaniem zaszło to za daleko.. Ostatnio pojechał po nią gdy ona rozstala się z nowym partnerem. Poza tym brał pod uwagę zaproszenia ja na urodziny ich dziecka nie licząc się z moim zdaniem i uczuciami. Jego zdaniem nie ma w tym wszystkim niczego dziwnego wprost przeciwnie to ja wszystko wyolbrzymiam. Jak mam nam pomóc.. W jaki sposób on powinien postawić granice i jak by to miało wyglądać? Gdzie szukać wyznacznikow tych granic... Jak powinna wyglądać poprawna relacja między byłymi partnerami? Dodam że ja również mam.dzieci z poprzedniego związku. Ja zoim byłym mężem rozmawiam tylko na tematy odnoszące się do dzieci. Chciałabym żeby mój obecny partner również miał poprawne relacje z była żona i kontaktował się z nią tylko odnosnie dzieci a życie prywatne tej osoby nie powinno go interesować. Niestety nie wiem gdzie szukać pomocy odnośnie granic i wyznacznikow jak powinni zachowywać się byli partnerzy względem siebie

Dzień dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że relacja partnerska/małżeńska jest najbardziej wyzwaniową relacją.

Z opisu wynika, że według Pani opinii Pani Partner zbyt mocno angażuje się w relacje z byłą Żoną, nie biorąc pod uwagę potrzeb Pani.

W partnerstwie fundamentalne znaczenie ma otwartość i gotowość na komunikację.
Warto byłoby rozważyć przez Państwo konsultację par, byście nabyli Państwo umiejętność dzielenia się swoimi potrzebami/pragnieniami oraz odpowiadania na nie, w zgodzie ze sobą.
Taka praca terapeutyczna byłaby przydatna w przewartościowaniu dotychczasowych priorytetów, przyzwyczajeń, nawyków, a przede wszystkim skutecznej komunikacji, i czasami kompromisu.

Naturalnym jest, że związek partnerski przechodzi różne fazy - często powiązane z kryzysem i jest to sygnał, by na poważnie zająć się zaktualizowaniem relacji.
Po to, by odnowić więź i wzbogacić relację, odrzucając to, co nie służy dobru wzajemnego partnerstwa.

Gdyby miała Pani życzenie zapraszam Państwa do konsultacji online (via Skype).

Z życzeniami dla Państwa tego, co jest potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605