Zazdrość o byłą żonę

Mieszkam z partnerem od 5 lat , a jego ex zona przeprowadzila sie i mieszka pietro nizej, dzwonila kilka razy w ciagu dnia , bo cos sie zepsulo albo czegos potrzebuje, on to staral sie ukrywac, mowil ze to jego sprawa, teraz nie dzwoni i mysle ze spotykaja sie kiedy jestem w pracy i ukrywa telefony, ona zawsze starala sie zeby wszystko o nas wiedziec, chcialam mowic z nim ale on nie chce i milczy, nie wiem co mysli i robi , ona nie chodzi do pracy kiedy ja ide, on nie pracuje,czy to zazdrosc ?

Jeśli m a Pani wątpliwości, a dodatkowo partner nie chce rozmawiać, oznacza to, że w związku brakuje zaufania, szczerości i poszukiwania rozwiązań. Zachęcam do skupienia się przede wszystkim na tym i odbudowie relacji partnerskiej. Zazdrość może być sygnałem lęku o utratę partnera, ale także sygnałem braku zaufania i zaangażowania (z jego strony). Taką sytuację warto wyjaśnić, postawić granice, powiedzieć o swoich emocjach , potrzebach i oczekiwaniach. Wspólnie znaleźć rozwiązanie. W przeciwnym wypadku grozi to ciągłym poczuciem frustracji, bycia gorszym czy oszukiwanym, a to nie służy relacji.