Silna zazdrość o partnerkę wywołana niską samooceną

jestem strasznie zazdrosna o moją dziewczynę , wydaje mi się że jest to spowodowane moją niska samooceną chociaż mojej dziewczynie się bardzo podobam boje się że znajdzie sobie ładniejszą ode mnie , przez moją zazdrość wywołuje kłótnie choć tego nie chce , czasami muszę sprawdzić z kim pisze bo boję się że ktoś ją podrywa. Jak sobie z tym poradzić ?

Witam, zazdrość to uczucie, które nie poddaje się logice i jeśli zazdrość jest zbyt silna, wymaga pracy terapeutycznej nad sobą. Prawdopodobnie, te niepokoje zwiazane z partnerką, nie są zwiazne z nią jako osobą ( jeśli nie ma Pani realnych powodów dla swojej zdrości), lecz z Pani wewnetrznymi obawami wynikającymi z bycia w bliskiej relacji. Więc jeśli nie da sobie Pani szansy poszukania emocjonalnych przyczyn swojej zazdrości, może ona niszczyć Pani związki. Prawdziwy związek nieopiera się na kontrolowaniu partnera lecz zaufaniu. Pozdrawiam

Pytanie skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może faktycznie z powodu niskiej samooceny, z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Może warto spotkać się z psychologiem i popracować na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej) i dzięki temu zmienić się i naprawić relację?

zajac sie soba, polubic siebie...najlatwiej na psychoterapii. bez zmiany przekonan i zachowan zazdrosc bedzie sie powiekszac, a Pani bedzie serwowac sobie coraz wiekszy bol...warto zajac sie tym tematem juz teraz..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza