Zazdrość o chłopaka i agresja

Witam jestem Marta i mam problem z zazdroscia. Jestem zazdrosna o kazda kobiete ktora spojrzy, odezwie sie a nawet stoi kolo mojego chlopaka. Kocham go i nie chce go stracic. Gdy jestem zazdrosna staje sie wtedy bardzo agresywna, placze z nerwow. Jestem tez zazdrosna o byla zone mojego chlopaka poniewaz maja ze soba dziecko i boje sie ze cos znowu miedy nimi bedzie. Nie wierze w Siebie. Nie umiem Sobie sama poradzic z tym problemem. Pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Sport a depresja

Być może ma Pani nie do końca rozwiązane czy przepracowane emocje z przeszłości i te emocje przenosi na obecny związek. Szczególnie jeśli partner był już kiedyś w bliskiej relacji, w której (przynajmniej do pełnoletności dziecka) w jakiś sposób pozostanie. I nie chodzi tu o relacje romantyczna, ale relacje rodzicielską. Pytanie też skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Pytanie tez czy partner daje Pani jakieś podstawy? Czy jest cos, co rzeczywiście Panią rani w jego zachowaniu? Czy sa jakieś potrzeby czy oczekiwania, których Pani nie realizuje w związku? I czy rozmawiała Pani o tym z partnerem?
Może też warto by spotkała się Pani z psychologiem i popracowała na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej)?

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0


Wymaga Pani pomocy, proponuję wizytę u psychologa klinicznego.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy