Jak naprawić relacje z żoną i córką?

Dzien dobry , nazywam się Matausz , od 13 lat za granica z moja kobieta , od 6 lat żonaty od dwóch lat mamy córeczkę. Żona pragnęła tego dziecka tak samo jak ja , lecz niedawno dowiedziialem się ze od 6 lat utrzymuje bliskie przyjacielskie kontakty ze swoim szefem a od 2 lat coś do niego czuje ,to był okres w którym kłóciliśmy się o byle co-tzn ostanie kilka miesięcy .Zona mówiła mi wprost ze nie dbam o nią utrzymując żebym coś zrobił tym samym od 2 lat coś do niego czuła i aranżowała kłótnie niewiadomo o co . Po pierwszym spotkaniu z szefem mówiła ze nie ma między nami ognia a trzy tygodnie wcześniej kochaliśmy się namiętnie bo już chcieliśmy mieć dzięki które przyszło duzo później po staraniach . Byłem przy żonie w każdym ciężkim monecie pomagam w domu ona nie ma zainteresowań ja interesuje się wielom rzeczami ale najważniejsza jest dla mnie rodzinna i ona moja żona której powiedziałam przed ołtarzem dokonać życia na dobre i złe teraz wyszedł ten moment zły bo chciała odejść odemnie z nasza córeczka , okłamywała minie przez tyle lat ale ja ja kocham , i chce to naprawić bo córka i żona są dla mnie jak powietrze.Dodam ze zaczęliśmy mieć kłopoty finansowe a ona pracowała dorywczo ostanie dwa lata u swojego ex szefa . Który oznajmił mi jes ja kocha . Mimo katorgi jaka przechodzę chce ja wspierać bo ona tej miłością mojego życia , mimo kłamstw mimo oszustw. Jestem w potrzasku , chce ja zdobyć chodzbym bosso miał od na kamczteke . POMOCY

Dzień dobry,
Bardzo Panu współczuję, ale sprawa jest skomplikowana i jeśli ona będzie chciała odejść to zrobi to chociażby nie wiem jakie starania Pan podjął. Zastanawia mnie to jak obecnie wygląda sprawa odejścia, ponieważ napisał Pan w czasie przeszłym o zamiarze odejścia przez żonę. Nie wiem również, czy doszło do zdrady i czy ona nadal utrzymuje kontakt z byłym szefem. Z pewnością Pana partnerka dostrzega Pana uczucia i starania o nią więc nie wiele więcej może Pan zrobić na ten moment. Doradzałabym postawienie sprawy jasno, że nie życzy Pan sobie jej jakichkolwiek kontaktów z tamtym mężczyzną. Jeśli będzie chciała odejść to warto powołać się na dobro dziecka i zastosować strategię odwlekania w czasie. Polegałoby to na tym, że poprosiłby Pan o opóźnienie rozstania i przemyślenie tej sprawy jeszcze przez jakiś czas np. kilka miesięcy. Jeśli Pana żona wyprowadzi się od Pana to mniejsze szanse na powrót niż jak będzie Pan starał się ciągnąć obecną sytuację. Istnieje szansa na to, że to chwilowy kryzys małżeński i żałowałaby potem odejścia i w związku z tym warto to przeczekać. Dobrym pomysłem najprawdopodobniej mogłaby się okazać terapia par. Niestety nie wiadomo, co Pana partnerka o tym myśli i co ma zamiar zrobić. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/